X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

İlk tam boyutlu otonom yolcu otobüsü yol testlerine başladı

AnasayfaYazılarGenel Makalelerİlk tam boyutlu otonom yolcu otobüs...

Proje kapsamında 5 otobüs hizmet verecek

CAVForth projesi için Stagecoach, Alexander Dennis Ltd, Transport Scotland, Edinburgh Napier Üniversitesi ve Bristol Robotics Laboratory ile ortaklık kuran Fusion Processing, otonom otobüslerinin ilk kez İskoçya yollarına çıktığını duyurdu.

Gerçekleştirilecek yol testinde otobüslerde yolcular bulunmayacak. 22.5 kilometrelik hizmet güzergahında 36 kişi kapasiteli otonom otobüsler, haftada 10 binden fazla yolcuya hizmet verebilecek.

Fusion Processing CEO'su Jim Hutchinson: "Dünyanın en karmaşık ve iddialı otonom araç programına liderlik etmekten mutluluk duyuyoruz. CAVForth, Fusion'ın otomatikleştirilmiş araç teknolojisinin harika bir gösterimi olmasının yanı sıra yerel halka faydalı bir hizmet sunacak. Otobüsler, SAE Seviye 4'te çalışan, güvenli, tam boyutlu otobüsler oluşturmak için kendi donanım ve yazılımımızı birleştiren otomatik sürüş sistemimiz CAVstar ile donatılmıştır. Yol testleri, otonom ticari araçların geliştirilmesinde heyecan verici bir kilometre taşıdır ve biz birkaç ay içinde yolcuları otobüslerimizde karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

Makalemizle iİlgili Görüşlerini Belirtebilirsin


Bir Sorunuz mu Var?

Sorularınızı cevaplamayı bekleyen muhteşem bir ekibimiz var.
Bize Ulaşın.